joomla templates top joomla templates template joomla

Świętowali 40-lecie Planetarium (foto)

eSerwis; Magda Urbańska włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im.Mikołaja Kopernika obchodziło Jubileuszu swojego 40-lecia. Uroczystości odbyły się w piątek 12 października od godziny 16.00.

Galeria Grudziądzka Carrefour zaprasza w podróż na Księżyc!

eSerwis; info Carrefour włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Chcesz polecieć w Kosmos? Teraz w podróż na Księżyc może wybrać się każdy. W dodatku za darmo! Od 6 października zapraszamy do przeżycia kosmicznej przygody w Galerii Grudziądzkiej Carrefour. Interaktywna wystawa uczy przez zabawę i bawi przez naukę. 

VOICES OF THE COSMOS (foto)

eSerwis; Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

7 września w Grudziadzu na błoniach niesamowity muzyczny spektakl w ramach III Pomorskiej Gali Światła i Energii. W ramach pokazów zobaczymy w dniach 7-9 września niezwykły pokaz efektów świetlnych połączony z muzyką i spektaklami, to kolejna plenerowa propozycja dla mieszkańców Grudziądza oraz gości. 

"Noc Spadających Gwiazd"

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

W nocy z 11 na 12 sierpnia w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu zebrało się ponad 200 osób, które wzięły udział w "Nocy Spadających Gwiazd". Spotkanie rozpoczeło się o godzinie 21:00 (sobota, 11.08). Na początku "odprawa" w sali kinowej PiOA.

KOSMICZNE WAKACJE W PLANETARIUM - 2012

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Dla pasjonatów astronomii w naszym mieście będą to ciekawe wakacje. Szykuje się wiele imprez organizowanych w ramach "Kosmicznych Wakacji" przez PiOG. Z naszej strony też zaprezentujemy dalszy cykl filmów o astronomii realizowany razem z Sebastianem Soberskim z grudziądzkiego obserwatorium astronomicznego.

Przejście Wenus na tle tarczy Słońca

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

W dniu 6 czerwca zapraszamy o świcie na obserwacje tranzytu Wenus (przejście Wenus na tle tarczy Słońca).  Tranzyt Wenus prezentować będziemy od 4:30 do 7:00 (rano!). Następne takie zjawisko będzie widoczne w Polsce dopiero 8 grudnia 2125r.

Czas: absolutny czy pojęcie względne?

eSerwis włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Czas w klasycznym ujeciu to wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy między zdarzeniami zachodzącymi w tym samym miejscu. W ujęciu filozoficznym Czas może być rozumiany jako: chwila, punkt czasowy, ..

40 Lat Planetarium w Grudziądzu

eSerwis; info PiOAG włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im.Mikołaja Kopernika zaprasza na Obchody Jubileuszu swojego 40-lecia. Uroczystości zaczynają sie W piątek 12 października godzinie 16.00. Serdecznie zaprasza do wspólnego wspominania i świętowania wszystkich byłych i obecnych Planetariuszy.

Zmarł pierwszy człowiek na księżycu

eSerwis; fot: NASA; info wiki włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Agencja Reuter podała, że w wieku 82 lat w USA zmarł astronauta Neil Armstrong, ktory był pierwszym człowiekiem na księżycu. Obecnie jeszcze nie podano przyczyny śmierci, ale astronaua chorował na serce. 7 sierpnia przeszedł operację odblokowania naczyń wieńcowych.

Planetarium zaprasza w weekend

eSerwis; Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

W ramach programu „Kosmiczne wakacje” prowadzonego przez grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaplanowano w weekend kolejne atrakcje. Noc Spadających Gwiazd czyli Perseidy 2012, to propozycja na najbliższą sobotę, 11 sierpnia.

Tranzytu Wenus w Grudziądzu

eSerwis.info; fot: PliOA włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

W dniu 6 czerwca z tarasu obserwacyjnego grudziądzkiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego zaobserwowano niezwykły kosmiczny spektakl - tranzyt Wenus. Dzięki doskonałym warunkom pogodowym całość zjawiska została zarejestrowana cyfrowo.

Kosmiczna majówka z Comeniusem w planetarium

eSerwis; Sebastian Soberwski włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Dzisiaj zapraszamy na “Kosmiczna majówka z Comeniusem” do Planetarium i Obserwatorium w Grudziądzu, w ramach spotkania wiele atrakcji na zakończenie długiego majowego weekendu. Start poniedziałek (dzisiaj) 7 maja 2012, od godz. 20:00.  

Pokochaj astronomię: Dni Kopernikowskie

Sebastian Soberski. eSerwis włącz . Opublikowano w Astronomia wiadomości

Pokochaj astronomię, jedną z najstarszych nauk, która zajmuje się badaniem ciał niebieskich, a w wielkim skrócie: Wszechświatem. Zapraszamy wszystkich na imprezy odbywające się w ramach CZTERDZIESTYCH Grudziądzkich Dni Kopernikowskich.