joomla templates top joomla templates template joomla

"Trzeźwy poranek"

Monika Chlebicz ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

alt„Trzeźwy poranek” to nazwa dzisiejszej porannej akcji kujawsko-pomorskiej drogówki. Na drogach naszego województwa, w sześciu specjalnie wyznaczonych w tym celu punktach, kontrolowali oni kierowców. Działania te miały głównie na celu sprawdzenie czy osoby wsiadające za kółko są trzeźwe.

Będą kontrole budynków

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altWojewoda Rafał Bruski, w związku z pożarem w Kamieniu Pomorskim, zwołał w trybie pilnym kolegium. Udział w spotkaniu wzięli wicewojewoda Dariusz Kurzawa, komendant wojewódzki policji insp. Krzysztof Gajewski, bryg. Krzysztof Michałowski – zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Bryg. Ryszard Czaplewski – naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KWPSP, Jacek Habant – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej K-PUW, Lech Kubera – zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-PUW i Stefan Markowski – Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Odpowie za włamanie na stronę internetową urzędu

Monika Chlebicz , Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili sprawcę, który w połowie lutego b.r. włamał  się na oficjalną stronę internetową urzędu miasta. Podejrzanym okazał się 20 – letni mieszkaniec Łodzi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Spotkanie z ministrem Gradem

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

8 kwietnia Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad odwiedził Włocławek.
W spotkaniu w sali konferencyjnej Zakładów Azotowych Anwil uczestniczył wojewoda Rafał Bruski. Minister przyjechał na zaproszenie parlamentarzystów, by rozmawiać z zarządem spółki i związkowcami o przyszłości włocławskiego zakładu.

Zatrzymani złodzieje

Joanna Wrzesińska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altObywatelska postawa mieszkańców Inowrocławia i błyskawiczna reakcja policjantów, zapobiegły kradzieży forda fiesty zaparkowanego przy ul. Wilkońskiego w Inowrocławiu. Za kradzież z włamaniem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie był prima aprilis

Elżbieta Piątkowska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

Wczoraj policjanci z Grudziądza poszukiwali osoby, która zagroziła administratorowi jednej z gier internetowych odebraniem sobie życia, jeśli nie umożliwi mu ponownie gry. Okazało się, że to rozgoryczony 14-latek z okolic Gorzowa Wielkopolskiego.

Kolejne miliony na drogi gminne

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziewięć wiejskich gmin regionu otrzyma dofinansowanie do inwestycji drogowych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna kwota, przyznana w tym rozdaniu, to 3,7 miliona złotych. Konkurs o wsparcie budowy i modernizacji dróg na terenach wiejskich był pierwszym spośród ogłoszonych w ramach RPO WK-P.

Pieniądze na integrację społeczną

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu rozpoczął nabór wniosków o dotacje na działania związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nabór dotyczy dwu konkursów o łącznej puli 13 milionów złotych.

Wodna E-70, czyli otwarty szlak dla turystów z Europy

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie ekonomiczne

Kujawsko-Pomorskie jest wśród czterech polskich województw, które wspólnie rozpoczynają realizację projektu rewitalizacji międzynarodowej śródlądowej drogi wodnej E-70, łączącej Antwerpię w Belgi z litewską Kłajpedą. Przywrócenie szlakowi żeglowności to szansa na zwiększenie naszych wpływów z turystyki.

Granty na szkolenia sportowe rozdane

Beata Krzemińska ; kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altTreningi, szkolenia i obozy sportowe – 66 tego typu przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem i rozwojem sportu w regionie pomoże w tym roku zorganizować klubom sportowym i stowarzyszeniom Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łączna suma wsparcia przekazanego w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu to 941 tysięcy złotych.

XXXII sesja sejmiku

kujawsko-pomorskie.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

Dziś dokończenie sesji przerwanej w poniedziałek 30 marca. Radni podejmą decyzję w sprawie zawarcia umowy o współpracy regionalnej między województwem kujawsko-pomorskim a województwem trnavskim. Słowacki region będzie pierwszym z Grupy Wyszehradzkiej regionem partnerskim Kujawsko-Pomorskiego. Obrady rozpoczęły się o godzinie 9.

Prezydium z inspekcją

uwoj.bydgoszcz.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie aktualności

altDzisiejsze posiedzenie Prezydium WKDS dotyczyło m.in. realizacji zadań PIP i nowych zasad przeprowadzania kontroli działalności gospodarczej.  Na spotkaniu, oprócz stałego składu Prezydium WKDS pod przewodnictwem wojewody Rafała Bruskiego, obecny był Główny Inspektor Pracy, Tadeusz Jan Zając.

Nie dał się zaskoczyć

Sławomir Ruge,Agnieszka Sobieralska ; policja.pl włącz . Opublikowano w Kujawsko-pomorskie kryminalne

altChełmińscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy próbowali dokonać napadu na pracownika stacji paliw. Dzięki jego czujności i szybkiej informacji policjanci zatrzymali napastników w momencie kiedy próbowali odjechać zaparkowanym nieopodal stacji samochodem.